skip to Main Content

Zaměstnanci města si zaslouží schopné šéfy a férové vedení. Zajistíme obojí!

Zavedeme pravidelné kulaté stoly s řadovými zaměstnanci města a městských organizací. Umožníme jim hodnotit své vedoucí. A nebude to jen formalita: Názory zaměstnanců budeme respektovat a vyvozovat z nich důsledky. Bez motivovaných lidí totiž lepší Olomouc nevybudujeme.

Spokojený a motivovaný zaměstnanec dosahuje lepších výsledků. Frustrovaný zaměstnanec pracuje hůře, volí „vnitřní emigraci“ nebo odchází za lepším. Proč se této zásady nedrží město Olomouc?

Práce, kde peníze nejsou na prvním místě
Pokud jste někdy pracovali v městských službách, znáte to z vlastní zkušenosti: Svou práci máte rádi, možná ji dokonce berete jako poslání, a snažíte se odvádět ty nejlepší výsledky. Peníze často nehrají nejdůležitější roli – takový knihovník, divadelní baletka nebo sociální pracovník berou podprůměrné platy. Ani řadoví úředníci si, vzdor předsudkům, nepřijdou na kdovíjaké peníze – stačí se podívat do tabulek, podle kterých jsou placeni. Zkrátka, tito lidé bývají k dobrým výsledkům a poctivé práci pro občany motivováni sami o sobě, a stačí jim neházet klacky pod nohy. To je především úkolem místních politiků – ti mají zajistit pracovníkům schopné a spravedlivé vedoucí manažery. Skutečnost?

Pět skutečných příběhů bez happy-endu pro město
SRDCAŘ: Pracoval v kulturní instituci za 10 tisíc měsíčně, a kdyby neměl arogantní ředitelku, pracuje tam dodnes. „Já své zaměstnance nechválím, na to máme prémie,“ řekla jednou, když si opět stěžoval na demotivující vedení, a připsala mu na výplatnici pětistovku. „Já to tady mám jisté až do důchodu,“ poučila ho jindy. Srdcař dnes pracuje jako marketingový ředitel v jiném městě. SAMARITÁN: Pomáhal několik let obětem domácího násilí. Kvůli arogantnímu a závistivému vedení v Olomouci skončil, dnes pracuje v Praze na ministerstvu. UČITELKA: Vzdělávala děti s fyzickými i mentálními handicapy. Kvůli arogantnímu vedení dnes pracuje jako rehabilitační sestra pro soukromou firmu. BOJOVNÍK: V příspěvkové organizaci pracoval v kolektivu semletém arogantním vedením. Nezdravé a klientelistické prostředí, nebyla radost chodit do práce. Vzepřel se, vystoupil z davu, a nakonec docílil nápravy. Během toho ale zjistil, že politici na radnici oplývají stejnou mírou arogance a amatérismu. PĚŠÁK. Zažívá podobné věci, ale mlčí. Nemění zaměstnání, nevystoupí z davu, aby bojoval. Problémy s arogantním vedením řeší vnitřní emigrací. Místo radosti ze smysluplné práce jen přežívá. Výsledky má uspokojivé, ale mohl by je mít lepší, nebo dokonce vynikající. Tratí na tom město. My všichni.

Neslibujeme vám více peněz. Slibujeme respekt a férové vedení
Pracujete pro organizaci spravovanou městem či přímo pro město a výše uvedené situace vám něco připomínají? Máte vedoucího, který se za vás nepostaví, protože se bojí ředitele nebo radnice? Je vaše vedení arogantní a neschopné, ale sebejisté díky „politickému krytí“? Pak se nenechejte otrávit a raději přijďte k volbám – změníme to! Na nás, řadových zaměstnancích, město stojí, bez nás nelze „město jako Oxford“ vybudovat. My jsme ti, kteří chtějí pracovat pro Olomouc a mít z dobře vykonané práce radost. Město musí být příkladným zaměstnavatelem a s jeho zaměstnanci nesmí být zacházeno jako s onucí. Proto hnutí ProOlomouc zavede po volbách zcela nový kurs. Říkáme zaměstnancům: „My s vámi počítáme a váš názor nás zajímá“. První krok je jasný: ihned po volbách zavedeme pravidelná setkávání radnice s řadovými zaměstnanci města, a také jim umožníme hodnotit své šéfy. A jejich hlasu budeme naslouchat. Bezprostředně také zavedeme povinné rekonkurzy ředitelů po šesti letech v příspěvkových organizacích, stejně jako zastoupení odborníků ve statutárních orgánech městských akciovek. Další změny budou následovat. Pomozte nám vybudovat úspěšnější Olomouc!

 

 

 

Vojtěch Pospíšil, kandidát č. 4 a řadový zaměstnanec města

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top