skip to Main Content

U voleb označte celou stranu. Křížkování jednotlivců může váš hlas oslabit

Dobré vědět: v komunálních volbách má každý volič ne jeden, ale celých 45 hlasů. Nejrychlejší možností je zaškrtnout název celé strany. Pokud křížkujete jednotlivce, vystavujete se nebezpečí faktického oslabení svého hlasu.

Olomoucké zastupitelstvo má 45 členů, proto může každý volič křížkovat až 45 kandidátů, klidně i napříč stranami. Nejsnazší možností, jak nepřijít o žádný ze svých 45 hlasů, je označit křížkem celou kandidátku – pak získává hlas automaticky prvních 45 kandidátů vybrané strany. Další, avšak zdlouhavější a poněkud riskantnější možností je křížkovat jednotlivce. V tom případě však musí volič zaškrtnout rovných 45 kandidátů a pokud jich označí méně, svůj hlas fakticky oslabuje. Pokud volič využije například jen čtyři preferenční hlasy, jak je zvyklý z celostátních voleb, pak zbylých 41 nevyužitých hlasů propadá.

 

Vůbec nejhorší možností je pak zakřížkovat více než 45 kandidátů – v tom případě vašich 45 hlasů kompletně propadne. Pokud tedy chcete mít z Olomouce „město jako Oxford“, prosíme vás, abyste označili křížkem název hnutí ProOlomouc – a pak už tužku odložili, hodili lístek do urny a drželi nám i sobě palce.

Děkujeme za Váš hlas.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top