skip to Main Content

Trojkoalice, která povede Olomouc, připravuje koaliční smlouvu a ladí programové prohlášení

Jednání trojkoalice, která v následujících čtyřech letech povede Olomouc, pokračují. Zástupci všech jejích politických subjektů se dnes znovu sešli, aby se dohodli na rozložení sil v Radě města Olomouce, určili odpovědnost za rezorty budoucích náměstků primátora a ladili parametry koaliční smlouvy i detaily programového prohlášení.

Po téměř tříhodinovém jednání se zástupci všech subjektů budoucí koalice shodli na rozložení sil v jedenáctičlenné Radě města Olomouce. Hnutí ANO v ní připadne šest pozic, hnutí spOlečně dvě a koalice ProOlomouc a Piráti obsadí tři místa.

Budoucí Rada města Olomouce, v jejímž čele zasedne primátor Miroslav Žbánek, bude mít celkem šest náměstků. Za hnutí ANO usednou do uvolněných funkcí členů rady města Miroslava Ferancová a Miloslav Tichý, za hnutí spOlečně Otakar Štěpán Bačák a za ProOlomouc a Piráty Tomáš Pejpek, Kateřina Dobrozemská a Viktor Tichák.

Odpovědnost za jednotlivé rezorty byla po jednání dohodnuta následovně:

Miroslav Žbánek (ANO) – audit, ochrana obyvatel, zahraniční vztahy, právní oblast, kancelář primátora,

Miroslava Ferancová (ANO) – majetkoprávní záležitosti, doprava, sport,

Miloslav Tichý (ANO) – investice, dotační projekty,

Otakar Štěpán Bačák (spOlečně) – ekonomika, controlling městských firem, zeleň, odpady,

Tomáš Pejpek (ProOlomouc) – strategický rozvoj, útvar hlavního architekta,

Kateřina Dobrozemská (ProOlomouc) – sociální oblast, školství,

Viktor Tichák (Piráti) – kultura, cestovní ruch, komise městských částí.

Po nedělním jednání je už také jasné, že do pozic předsedů kontrolního a finančního výboru městského zastupitelstva usednou zástupci opozičních stran. Úřad územního plánování přejde pod stavební úřad magistrátu a státní správa tak bude ve věci stavebního a územního řízení zcela jednoznačně oddělena od samosprávy. V následujících měsících dojde také k úpravám organizační struktury magistrátu, která bude reflektovat výsledky uskutečněného procesního auditu.

Aktuálně zástupci budoucího vedení města připravují koaliční smlouvu a ladí detaily programového prohlášení Rady města Olomouce. 

Zdroj: Trojkoalice, která povede Olomouc, připravuje koaliční smlouvu a ladí programové prohlášení

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top