skip to Main Content

Sloužit lidem na Olomoucku

Starat se o krajinu a životní prostředí, zlepšit dopravní infrastrukturu, pomoct ekonomice a zvedat nízké platy v regionu – to jsou úkoly hejtmana, o kterých nestačí psát na billboardech, ale je třeba je uvádět v život.

Připravili jsme sadu opatření pro lepší hospodaření s vodou v krajině i v obcích a pro obnovu lesů po kůrovcové kalamitě. Změníme nepochopitelná rozhodnutí našich předchůdců zastavět desítky hektarů kvalitní orné půdy u Hněvotína a kácet aleje podél krajských silnic bez náhrady nových stromů – naopak budeme vysazovat nová stromořadí. Nezapomínáme, že krajina slouží mimo hospodaření i k rekreaci a zdravému pohybu budeme chránit příměstskou zeleň a zrychlíme výstavbu sítě cyklostezek v kraji.

Ekonomicky výkonná Olomoucká aglomerace by zůstala jen myšlenkou na papíře, pokud nepropojíme rychlou dopravou Olomouc, Prostějov a Přerov a nezlepšíme v regionu příměstskou dopravu. Každodenní čekání v automobilových kolonách není tou budoucností, kterou bychom chtěli. Budeme elektrizovat a zrychlovat příměstské vlaky a na modernizovaných tratích stavět přestupní terminály auto-kolo-bus-vlak. V Olomouci připravíme ve spolupráci s radnicí přeložení autobusového nádraží k vlakovému. Musíme také investovat do úseků silnic, abychom dostali nákladní dopravu z obytných čtvrtí či a zachovali silnici z Olomouce na Sv. Kopeček, až stát konečně (!) začne stavět východní obchvat Olomouce.

V řadě dalších oblastí musíme přidat. V podpoře kreativity a podnikavosti, aby mladí měli dobré důvody tady zůstat. V reálné pomoci seniorům. V sociální oblasti se budu zasazovat za terénní a ambulantní služby a za odlehčovací služby pro ty, co pečují o nemohoucí či postižené blízké – naléhavě potřebují pomoc. Musíme se zapojit do reformy psychiatrické péče a tlačit na stát, aby přijal zákon o sociálním/dostupném bydlení a v obcích se nastartovala výstavba cenově dostupných bytů.

Práce jako na kostele, že? Připravili jsme ambiciózní a zároveň realistický program pro následující desetiletí a máme dobrý spojenecký tým KDU-ČSL, TOP09, Zelených a ProOlomouc. Podpořte v říjnových krajských Spojence, abychom mohli tento program prosazovat.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top