skip to Main Content

Rozdílné pohledy

 
V posledním čísle Olomouckých listů byly v článku, který informoval o problému s křížením plánované východní tangenty s alejí na Sv. Kopeček, uvedeny odkazy na “Iniciativu pro tangentu” a web „www.protangentu.cz”.
Iniciativa pro tangentu organizující petici za urychlené vybudování obchvatu je podle mého názoru nejen občanskou iniciativou, ale také PR aktivitou senátora Martina Tesaříka, který obhajuje v podzimních senátních volbách mandát pro ČSSD. Prezentovat byť jen nepřímo v předvolebním období na stránkách radničních novin kampaň konkrétního politika je myslím skrytá (a bezplatná) politická reklama.
Vyzval jsem proto redakční radu, aby Olomoucké listy uvedly věc na pravou míru. Podle zápisu z redakční rady “v článku žádné propojení s volební kampaní jednoznačně není a uvedený web je věnován pouze uvedené dopravní tematice”. Ne všichni členové redakční rady se s takovým pohledem ztotožnili, pro tiskovou opravu ale nikdo ruku nezvedl.
Čtenáři Olomouckých listů, kteří webové stránky iniciativy otevřou, si mohou udělat svůj názor sami. K tématu se ještě vrátíme, protože obsahuje pikantní souvislost: v roce 2005 radnice vedená Martinem Tesaříkem projekt východní tangenty zastavila; dnes, když se o desetiletí později zase rozjel, volá exprimátor po urychlení výstavby.
 
 
DSCN9650Snímek obrazovky 2016-06-21 v 15.29.26
Snímek obrazovky 2016-06-21 v 15.30.20
Snímek obrazovky 2016-06-21 v 15.33.15
 
 
 
 
 

Snímky z Olomouckých listů 6/2016 a z webů www.protangentu.czwww.martintesarik.cz

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top