skip to Main Content

ProOlomouc k Moravské filharmonii

Tisková zpráva
 
Oznámení o symbolické stávce, kterým odboráři žádají odvolání ředitele Moravské filharmonii Olomouc Vladislava Kvapila a vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele, je vyvrcholením půlroční snahy odborové organizace filharmoniků řešit špatnou situaci v instituci. Skutečnosti, které přitom vyšly najevo, dávají odborářům do značné míry zapravdu. Je znepokojivé, že zřizovatel, Statutární město Olomouc, dlouhodobě neřídil dostatečně vlastní příspěvkovou organizaci a nechal situaci vyvinout tak, že managment filharmonie soustavně sám podnikal pod městskou střechou.
Od oznámení uvedených skutečností odborové organizace zřizovateli a podání trestního oznámení odborovou organizací se vedení radnice případem zabývá seriózně. Byl pořízen audit, který odhalil neúnosný stav, a vedení radnice uložilo řediteli přijmout nápravná opatření. Příští měsíc má být ve filharmonii provedena další kontrola. V soukromé společnosti by ovšem taková situace byla akcionáři řešena jistě razantněji.
„ProOlomouc podporuje provádění pravidelných rekonkurzů na významná manažerská místa v městských společnostech. Domníváme se, že vedení společností nejen po 20 letech působení, ale v častějších intervalech musí obhajovat, že je zárukou dobrého a energického řízení. V případě uměleckého souboru by měla být cílem radnice co nejvyšší umělecká kvalita a reputace souboru. Je proto více než vhodné, aby na prestižní místo v čele filharmonie byl vybírán šéf (či je mohl obhajovat) v otevřeném výběrovém řízení” uvedl Pavel Grasse, zastupitel hnutí ProOlomouc.
 
 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top