skip to Main Content

Proč podporujeme hnutí Starostové a nezávislí?

Členové hnutí ProOlomouc už nějakou dobu táhnou za jeden provaz se Starosty a nezávislými. Jaké jsou důvody našeho spojenectví a má to smysl?
1. Partnerství
Před dvěma lety se Starostové a ProOlomouc stali na regionální úrovni politickými partnery. V následných volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje (2016) jsme kandidovali na společné kandidátce Starostové ProOlomoucký kraj a dosáhli jsme na 9,68 % hlasů a 6 mandátů. Naše partnerství se v opozičních lavicích osvědčuje, ovlivňujeme řadu politických rozhodnutí, která mají přímý dopad na obyvatele Olomouce a Olomouckého kraje.
Nabídku Starostů na podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsme proto přijali a potvrzujeme ji účastí na kandidátní listině.
2. Reference
Vážíme si lídrů, kteří bojují o hlasy voličů. Řada z nich je (nebo byla) dlouholetými starosty, kteří umí dělat města krásná a fungující.
Jan Farský byl starostou v Semilech a nyní je druhé volební období poslancem. Ve sněmovně prosadil veřejnosti známý registr smluv.
Vít Rakušan je ve druhém volebním období starostou Kolína za Změnu pro Kolín, které ve volbách dalo hlas 64 % voličů.
Radim Sršeň je ve druhém volebním období starostou v Dolních Studénkách, je úspěšným bojovníkem za rozvoj venkovských oblastí.
3. Program
Podporujeme Starosty v programových prioritách, kterými jsou stát orientovaný na Evropskou unii a stát se silnými samosprávami, kde se politická rozhodnutí dělají co nejblíže lidem.
Chceme účinně podpořit projekt, který je nám blízký a jemuž věříme. Zároveň chceme načerpat zkušenosti a inspiraci, které se budou hodit při naší hlavní činnosti. Tou je snaha, aby Olomouc byla městem, které je krásné a zároveň vstřícné ke svým obyvatelům i návštěvníkům.
4. Má to smysl
Při komunálních volbách v roce 2014 nám průzkumy nevěřily, věřili nám ale voliči, a zástupci ProOlomouc pracují v olomouckém zastupitelstvu. Loni nám průzkumy nedávaly šanci na úspěch v krajských volbách a nakonec jsme spolu se starosty získali skoro 10 %. Dejte nám důvěru i v parlamentních volbách. Vemte s sebou své kamarády a známé a přijďte k volbám. Starostové nejsou anonymní lidé bez minulosti. Volte ty, které doma již prověřili.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top