skip to Main Content

Předvolební koalice: ano, či ne?

Jednáme s uskupením Občané pro Olomouc o možnosti jít do blížících se komunálních voleb společně. Ač se na první pohled může zdát, že vyjednávání jsou „povinné tanečky“ a spojení je jasná záležitost, věc je složitější, než se zdá.
Chceme vám poodhalit, jaké jsou hlavní argumenty pro i proti spojení. Pojďme na to.
 
[ezcol_1half][fontawesome_icon name=“icon-plus-sign“ size=“3″ type=““ color=“#828282″ style=“normal“ bgcolor=““]  

Průnik témat

Když se podíváte na naše programové priority, naleznete několik bodů, které se víceméně shodují. A čím nás bude víc a budeme silnější, tím více toho prosadíme.
 

Osobnostní propojení

S lidmi ze sdružení Občané pro Olomouc se známe (respektive s většinou z nich) – z hospody, z práce, z diskuzí či jiných setkání. Známe se, vážíme si jich a víme, co od sebe můžeme čekat.
 

Zamezení tříštění hlasů

V Olomouci se jasně ukazuje, že lidé mají dost politických hrátek na radnici a chtějí změnu. Logickým argumentem je, že bychom měli jít společně v jednom šiku, abychom prorazili.
[/ezcol_1half][ezcol_1half_end] [fontawesome_icon name=“icon-minus-sign“ size=“3″ type=““ color=“#828282″ style=“normal“ bgcolor=““]  

Celorepubliková témata

Strany, které tvoří kostru sdružení Občané pro Olomouc, působí na ploše celé České republiky. A tomu odpovídá i jejich styl, kdy se celorepubliková témata snaží napasovat na lokální a komunální problémy. Filozofie ProOlomouc je zcela opačná. Naše hnutí je výsostně místní. Víme o problémech, které pálí Olomouc, a známe řešení nebo se je spolu s vámi snažíme nalézt. Nechceme nahrazovat práci parlamentu. Chceme všechnu naši energii vložit do práce pro Olomouc.

Cílová skupina

Řekněme si otevřeně, že Zelení i Piráti jsou výrazně vyhranění a jejich politika zajímá jen určitý a omezený okruh lidí. Oproti tomu jsou naše snahy otevřené mnohem větší skupině lidí – máme-li být konkrétní, všem občanům Olomouce. Neřešíme teoretické a politologické otázky „vlevo, vpravo“, jednáme a chceme pomoci městu a jeho obyvatelům bez rozdílu politické příslušnosti.

Účelovost

Na jedné misce vah je nebezpečí tříštění hlasů, na té druhé je podezření z účelovosti tohoto spojení. Přestože vnitřně víme, že nám nejde o funkce, je nám jasné, že se v případě, kdy půjdeme do předvolební koalice, tomuto nařčení nevyhneme.
[/ezcol_1half_end]  
Jak vidíte, není to tak snadné, jak se na první pohled zdá. Každý z vyslovených argumentů má svou váhu a my chceme před voliče předstoupit s jasnou hlavou a čistým štítem. Jednání s Občany pro Olomouc pokračují, a jakmile skončí, budeme vás o výsledcích informovat. Ať už dopadnou jakkoliv, chceme udělat Olomouc lepším a krásnějším městem.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top