skip to Main Content

Olomouckým dětským hřištím chybí zázemí

Napravíme, co současná radnice ignoruje

Olomouc má relativně dobrou a hustou síť dětských hřišť. Je vidět, že se v tomto směru radnice činila, avšak moc u toho nepřemýšlela. Úřednické uvažování se nedostalo dál než za hranice dotačních programů, z jejichž peněz město hřiště budovalo.

Velkou bolestí olomoucký dětských hřišť je naprostá absence jakéhokoliv zázemí. Přitom jde o věc natolik logickou, že člověka zarazí neschopnost města, které v tomto směru zůstalo zcela pasivní. Mám-li být konkrétní, chybí toalety, zdroj pitné vody (pítko) nebo místo, kde přebalit ty nejmenší. To jsou jen základní věci, které by měly být samozřejmostí u každého alespoň většího dětského hřiště. Nejde o nějaká fantaskní přání z vyspělejších zemí, taková zázemí jsou nedílnou součástí hřišť například v Praze.

Jedním z našich cílů tak je dobudování zázemí u dětských hřišť, abychom dětem a jejich dospělému doprovodu dopřáli potřebný komfort a příjemné prostředí. Olomouc se v současnosti chlubí, jak je příjemným městem pro rodiny s malými dětmi. Není to pravda. Chybějící zázemí u dětských hřišť jsou toho jasným důkazem.

 

 

 

 

Martin Šinkovský, kandidát ProOlomouc

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top