skip to Main Content

Nový most přes Moravu na Masarykově třídě – jako nebe a dudy

Nový Most Přes Moravu Na Masarykově Třídě – Jako Nebe A Dudy

Uvědomili jste si někdy, že naší historické metropoli chybí jedna třešnička na dortu? Ano, nemá žádný pěkný městský most. Realizace z dřívější i poslední doby (most Kosmonautů, Štítného nebo u plynárny) jsou pojaty čistě účelově, bez tvůrčích a estetických nároků. A to je při investicích stamiliónů korun na možná 100 a více let jistě minimálně promarněná příležitost.
Podobná situace hrozila i nyní dokonce na jedné z hlavních městských tříd – Masarykově. Současný most totiž má být v rámci protipovodňových úprav a rozšíření koryta řeky Moravy kompletně odstraněn a nahrazen novým přemostěním, dovolujícím průtok až 300leté vody.
Původní, čistě účelová podoba nového mostu s betonovými svodidly opět připomínala spíše dálniční průtah než reprezentativní městský bulvár.
původní podoba nového mostu Masarykova – zdroj Olomoucký DENÍK.cz / I DNES.cz
Původní návrh mostu na Masarykově třídě
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odbornou kritikou v médiích a vystoupením na městském zastupitelstvu se nám však podařilo zdánlivě již hotovou věc znovu otevřít. Řešením byl pověřen brněnský architektonický ateliér DRNH a jeho návrh již působí sympaticky, elegantně a přiměřeně soudobě. Stavba by snad mohla začít již příští rok. Vše závisí na dotacích z Ministerstva zemědělství a výši finanční spoluúčasti města.
nový návrh arch. Nováka – zdroj MFDNES
Most přes Moravu podle návrhu architektonické kanceláře DRNH
Věříme tedy, že Olomouc bude mít konečně nejen fungující, ale i hezký nový most, po kterém bude radost přecházet!
 
víc o mostech  >> zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top