skip to Main Content

Nový most přes Moravu na Masarykově třídě – jako nebe a dudy

Most přes Moravu na Masarykově třídě podle návrhu architektonické kanceláře DRNH

Uvědomili jste si někdy, že naší historické metropoli chybí jedna třešnička na dortu? Ano, nemá žádný pěkný městský most. Realizace z dřívější i poslední doby (most Kosmonautů, Štítného nebo u plynárny) jsou pojaty čistě účelově, bez tvůrčích a estetických nároků. A to je při investicích stamiliónů korun na možná 100 a více let jistě minimálně promarněná příležitost.
Podobná situace hrozila i nyní dokonce na jedné z hlavních městských tříd – Masarykově. Současný most totiž má být v rámci protipovodňových úprav a rozšíření koryta řeky Moravy kompletně odstraněn a nahrazen novým přemostěním, dovolujícím průtok až 300leté vody.
Původní, čistě účelová podoba nového mostu s betonovými svodidly opět připomínala spíše dálniční průtah než reprezentativní městský bulvár.
původní podoba nového mostu Masarykova – zdroj Olomoucký DENÍK.cz / I DNES.cz
Původní návrh mostu na Masarykově třídě
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odbornou kritikou v médiích a vystoupením na městském zastupitelstvu se nám však podařilo zdánlivě již hotovou věc znovu otevřít. Řešením byl pověřen brněnský architektonický ateliér DRNH a jeho návrh již působí sympaticky, elegantně a přiměřeně soudobě. Stavba by snad mohla začít již příští rok. Vše závisí na dotacích z Ministerstva zemědělství a výši finanční spoluúčasti města.
nový návrh arch. Nováka – zdroj MFDNES
Most přes Moravu podle návrhu architektonické kanceláře DRNH
Věříme tedy, že Olomouc bude mít konečně nejen fungující, ale i hezký nový most, po kterém bude radost přecházet!
 
víc o mostech  >> zde

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top