skip to Main Content

Musíme zastavět neředínský horizont?

ProOlomouc

Nedostatek ploch pro rodinné domky může být stěží důvodem, proč zastavět část táhlého zeleného návrší nad Neředínem, které slouží pro rekreaci mnoha Olomoučanů.
Už v minulém územním plánu byly navrženy plochy pro bydlení, které dodnes zůstávají nezastavěné – třeba právě v Neředíně podél ulice Okružní. V novém územním plánu projektant spolu s radnicí navrhují pro bydlení celkem 286 hektarů nových ploch. Pro rodinné domky jsou vhodné třeba plochy mezi Slavonínem a sídlištěm na Povlu, velká rozšíření zástavby v Topolanech, Slavoníně, Týnečku, na Svatém Kopečku a další.
Nediskutujme teď, jestli by se Olomouc měla rozvíjet „po americku“ tak, že její okolí pokryjí koberce zástavby domků, ani jestli pozemky skoupila ta, či ona firma. Podstatné je to, že zastavět právě vrchní část neředínského horizontu nutné není.
Nezbytné naopak je – a říká to i krajinářská studie na kterou se radnice odvolává – aby zelený pás po obvodu města měl dostatečnou rozlohu, aby byl přirozeným přechodem mezi městem a krajinou a i nadále sloužil rekreaci obyvatel.
Osud neředínského horizontu teď má v rukou veřejnost. Záleží jí na příměstské zeleni tak, aby se ozvala nahlas? Pokud to udělá, máme naději, že pověřený zastupitel – bývalý primátor Novotný – který má při projednání námitky k územnímu plánu hlavní slovo, bude před volbami vážit nejen zájmy stavebních firem a majitelů pozemků, ale i hlasy obyvatel a budoucích voličů.
[ezcol_2third]

[/ezcol_2third] [ezcol_1third_end][action animation=““]Nezbytné naopak je – a říká to i krajinářská studie na kterou se radnice odvolává – aby zelený pás po obvodu města měl dostatečnou rozlohu, aby byl přirozeným přechodem mezi městem a krajinou a i nadále sloužil rekreaci obyvatel.[/action][/ezcol_1third_end]  
> Denik.cz: Neředínský horizont: rodinné domy, nebo divoká zeleň?

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top