skip to Main Content

Dělá města krásnějšími a příjemnějšími už 27 let. Kdo jiný dokáže zajistit, aby historicky jedinečná Olomouc byla zároveň inteligentním hi-tech městem budoucnosti, než bývalý hlavní architekt magického Českého Krumlova?

Architekt a urbanista, zakládající člen hnutí ProOlomouc. Narodil se v roce 1961 v Olomouci. Po gymnáziu Jiřího z Poděbrad vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze.

Po studiu pracoval v olomouckém projekčním podniku Drupos na projektech rekonstrukcí bytových a občanských staveb. Od roku 1991 se jako privátní architekt intenzivně věnuje plánování měst a metodice územního plánování, ale i projektování staveb. Působil jako hlavní architekt města Šternberka (1991-1995), hlavní architekt města Český Krumlov (1995-1997), jako konzultant a pořizovatel územněplánovací dokumentace pro město České Budějovice (1997-2002). Zkušenosti získával také na studijních pobytech v USA (1996) a ve Skotsku (1997).

I přes všechna mimoolomoucká angažmá stále žije v Olomouci, kde má svoji kancelář. Je podruhé ženatý a má 2 syny. Relaxuje hrou na hudební nástroje, turistikou, rekreačními sporty a chatařením.

Je členem Klubu architektů Olomoucka a není mu lhostejné, jak se Olomouc urbanisticky vyvíjí, jaké zásadní stavby se zde v posledních letech objevují, jak zkreslené a povrchní informace o plánování města a investicích jsou veřejnosti předkládány. Rád by svými profesními zkušenostmi maximálně přispěl k rozumnějšímu hospodaření s rodným městem i jeho krajinou.

Back To Top