skip to Main Content

K pronájmu Pavilonu A pro koncert skupiny Ortel

V posledních letech se výrazně zhoršila atmosféra v naší společnosti přestože odezněla dlouhá hospodářská krize. Přispívá k tomu mezinárodní situace a v poslední době i silné spory vyvolané tématem uprchlíků. Ať už si o závažnosti otázky uprchlíků myslíme cokoliv, silně jej vnímá veřejnost, politici včetně těch vrcholných i média. I Olomouc zažila drobný, ale silně medializovaný konflikt.
Situace volá po tom, abychom se od polarizace a konfliktů obrátili k uklidnění vzrušené situace, k domluvě, hledání dobrých řešení a v neposlední řadě také aby stát garantoval občanům pořádek a bezpečí.
Nepokládáme proto za moudré, aby Výstaviště Flora, akciová společnost města Olomouce, pronajímala prostory pro koncert skupiny Ortel. Ne kvůli hudbě, kterou Ortel hraje, ale kvůli přímé vazbě skupiny na neonacistickou scénu. Jsme přesvědčeni o tom, že zisk z pronájmu nemůže vyvážit ztrátu dobrého jména olomoucké radnice, která bude vnímaná jako podporující extremistickou scénu.
V případě, že se městská akciová společnost již nemůže vyvázat ze smluvního vztahu, navrhujeme inspirovat se postupem agentury smsticket s.r.o. a výtěžek z nájmu za koncert otevřeně věnovat na integraci menšin.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top