skip to Main Content

Jste pro zákaz hazardu? odpovědi pro MF DNES

MF Dnes: Byl byste jako lídr hnutí ProOlomouc pro úplný zákaz hazardu v Olomouci, anebo vám vyhovuje současné nastavení dané městkou vyhláškou?
Dnešní stav je nemorální i nepraktický. Není to věc vkusu – třeba že herny v centru odrazují turisty, a není to jen otázka peněz do rozpočtu města. Herny jsou hlavně problém sociální. Velká dostupnost hracích automatů (i ve srovnání s jinými městy v ČR), kterou umožňuje město vyhláškou, znamená stamilióny vytáhnuté z kapes Olomoučanů. Ty pak citelně chybí v řadě rodin. Ve skutečnosti město spolupracuje na chudnutí svých občanů. Zvyšuje rizika exekucí, bezdomovectví a drobné kriminality, a zvyšuje závislost rodin na sociálních dávkách. ProOlomouc chce město bohaté, ne chudé.
MF Dnes: Jak byste případně nastavení hazardu v Olomouci změnil?
Zásadně bychom omezili počet hracích automatů a tedy jejich dostupnost.
MF Dnes: Pokud byste byl pro úplný zákaz hazardu, nebojíte se vzniku utajovaných ilegálních černých heren a výpadku příjmů z hazardu pro rozpočet města Olomouce?
Jsme především pro změnu dnešní nešťastné situace. Jsme přesvědčeni, že omezením dostupnosti automatů se Olomouc nestane automaticky rájem organizovaného zločinu. Že město používá peníze z hazardu na dobré účely – třeba kulturu, není vzhledem k tomu, za jakou cenu je získává, ospravedlnitelné.
Pokud by čtenář věřil titulku článku v MF Dnes, nabyl by přesvědčení, že ProOlomouc chce zachovat ve městě herny. Je to naopak!
článek >> zde
 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top