skip to Main Content

Hnutí se srdcem ve znaku se uchází o váš hlas

Politika by neměla být jen věcná nebo transparentní. Měla by se dělat i srdcem a s jasným vědomím, co chci změnit k lepšímu a proč. My takové kandidáty máme. Jsou to srdcaři. Jsou někdy až příliš nekompromisní: trvají na dodržování pravidel, na odborných poznatcích, srovnávají naši správu města s praxí odjinud.

Když jsme zakládali před 4 lety ProOlomouc, nevěděli jsme, zda uspějeme. Ve volbách jsme získali 2 mandáty a stali jsme se nejpracovitější opozicí za mnoho let. S částí našich představ jsme uspěli – témata urbanismu, veřejného prostoru nebo infrastruktury dnes píší do svých programů i ostatní strany. Je za námi mravenčí práce nad řadou kauz. K odborným znalostem jsme doplnili zkušenosti z fungování magistrátu a politiky a připravili se na převzetí odpovědnosti za správu města. Vytvořili jsme tým s odborným zázemím v řadě oblastí. A především jsme získali srdce řady obyvatel města, kteří vidí, že je možné chod věcí v Olomouci ovlivnit. Že člověk nemusí jen marně leštit kliky nebo rezignovat a že když se spojíme, i obtížné věci je možné postupně změnit.

V Olomouci vládne 20 let „opoziční smlouva“. Buďme spravedliví: za tu dobu se spousta věcí podařila. Poslední roky už je to však jen stagnace. Olomouc potřebuje novou energii a vizi, za kterou půjde. My ji přinášíme. Ta změna musí být skutečná. V kuloárech se nyní mluví o povolební spolupráci ANO s dosavadními vládci města. My v ProOlomouc vám rovnou dáváme čestné slovo, že s politiky s máslem na hlavě do holportu nepůjdeme. Naopak všem, kdo to myslí s Olomoucí dobře, nabízíme spolupráci.

Jak ve volbách uspějeme, jaké podmínky budeme mít pro uplatňování programu a otevřený styl politiky, o tom rozhodujete ve volbách vy. Máteli podobné názory na to, co Olomouc pálí a potřebuje, přesvědčte k volbě ProOlomouc i lidi z vašeho okolí.

 

Ing. arch. Luděk Jasiok (51)
kandidát č. 11
architekt, kavárník, soudce Stavovského soudu ČKA, Chválkovice, bez politické příslušnosti

 

PROČ PODPORUJI?
Protože Tomáš Pejpek má vizi, schopnosti a skutečnou lásku k Olomouci. Musí skončit dosavadní správa Olomouce, která udělala z historicky nejkrásnějšího města republiky vyprázdněnou skořápku s rozbitými ulicemi a ostudnou tváří.  Tomáš Pejpek, kterého znám přes 30 let, je toho pro mě zárukou.

 

 

Bc. Kateřina Dobrozemská (38)
kandidátka č. 17
ředitelka olomoucké pobočky Člověk v tísni, o. p. s., Olomouc

 

PROČ PODPORUJI?
ProOlomouc podporuji proto, že chce z našeho města vytvořit především dobré místo k životu. Čerpají inspiraci odjinud, zároveň se dlouhodobě zajímají, co občany opravdu „pálí“ a nejde jim jen o centrum, ale třeba i o Holici nebo Kopeček. To je pro mne podstatné – možnost ovlivnit, co v Olomouci chceme a potřebujeme.

 

 

Doc. MUDr. Daniel Šaňák, Ph.D. (42)
kandidát č. 28
lékař, vysokoškolský pedagog, Olomouc, bez politické příslušnosti

 

PROČ PODPORUJI?
Hnutí ProOlomouc podporuji dlouhodobě. Imponuje mi jeho komplexní, smysluplná, ale především zcela reálná vize, jak zlepšit život obyvatelům Olomouce. Potvrzují to výsledky dosavadní práce v zastupitelstvu, kde hnutí ProOlomouc prosadilo nebo posunulo správným směrem řadu důležitých věcí, přestože bylo v opozici.

 

 

Matěj Dostálek (33)
podporovatel hnutí ProOlomouc
ředitel Pevnosti poznání, Olomouc

 

PROČ PODPORUJI?
Tomáš Pejpek je skvělý olomoucký urbanista a architekt. Mimo mnoha územních plánů pro města a obce je spoluautorem jedné z nejpozoruhodnějších staveb posledních let – vily na sile. Pro pozici primátora neznám kompetentnějšího profesionála, který by tak dokonale znal problémy svého města a uměl je řešit.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top