skip to Main Content

Hanácká kasárna krajská?

O kasárna by mělo armádu požádat město Olomouc. Ne kvůli prodejně regionálních potravin, Evropskému domu, depozitářům nebo jiným nápadům Olomouckého kraje, které působí jako když pekli pejsek s kočičkou dort, nebo jako plán na dotační pomník. Ale především kvůli tomu, že město bude muset někam přesunout své úředníky z prodaných domů a z drahého nesmyslu NAMIRO. Kasárna jsou skvěle přístupná nejen hromadnou dopravou, mají vlastní možnost parkování i potenciál pro veřejné funkce, jaký nemá a už nebude mít žádná stavba v centru Olomouce.
Pane primátore, na co čekáte?
• víc v článku >> zde
• víc o potenciálu Hanáckých kasáren >> zde
• p.s. není důvod se nedomluvit na rozumném spoluvyužití s krajem
Ještě jedna věc stojí za zmínku. Úvahy, jak využít kasárna, odhalují, jak pracuje kraj i město.
Olomoucký kraj i samotná Olomouc patří k nejvíc zadluženým krajům a velkým městům. Zároveň k oblastem s dost vysokou nezaměstnaností a hodně nízkými platy.
Na olomoucké radnici i na kraji leží v šuplících mnoho draze zaplacených studií a strategií, jak regionu pomoct. Když ale dojde na věc, a objeví se možnost, jak buď peníze společné kase ušetřit, nebo jak vytvořit chytrou příležitost pro ekonomický růst, odpovědné funkcionáře to ani nenapadne. Vidíme jen okamžité nápady – žádný plán na lepší budoucnost a jeho naplňování.
02
kasárna s velkým nádvořím a jejich spojení s Náměstím Republiky
 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top