skip to Main Content

Dobrý obchod – pro koho? Parkoviště firmy Gemo

ProOlomouc

Když se v roce 1995 konala architektonická soutěž na obchodně-administrativní centrum Gemo v proluce proti okresnímu soudu, měla společnost Gemo Olomouc pozemky v proluce pronajaté od města. Pronajala si je asi právě kvůli stavbě centra. Budovu nakonec nepostavila, ale zalíbilo se jí provozovat v proluce parkoviště.
I když společnost GEMO Olomouc, spol. s r.o. už pozemky nepotřebovala, v roce 1998 je směnila s městem Olomouc. Směnili tehdy velký balík pozemků, celkem 3,7 hektarů – z toho pozemky proluky tvořily jen malou část. Oněch 3,7 ha ocenil znalec objednaný Gemem na 16 miliónů korun. A směnili je za kanalizační stoky, které Gemo zčásti samo postavilo a zčásti koupilo ve stejném roce od společnosti Jednota, spotřební družstvo.
[ezcol_1half]Dnes parkoviště patří společnosti Hotel TRINITY, s.r.o., která je majitelem od r. 2003. Parkoviště má asi 55 míst a je to olomoucké parkoviště ležící nejblíž radnice. Jestli opatrný odhad, kolik hodně obsazené parkoviště vydělá za rok, je 1,5-3 mil. Kč, za 16 let byl příjem z parkoviště 24-48 miliónů korun a dál bude růst.[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][action]Proč směnila radnice se soukromou firmou pozemek, který vynáší miliony korun a je na něm funkce pro veřejnost?[/action][/ezcol_1half_end] Co s tím chceme udělat?
Obchody s majetkem, které město bude dělat, musí být výhodné nejen pro druhou stranu, ale především pro Olomouc!

ProOlomouc
Parkoviště Gemo

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top