skip to Main Content

Další rok vlády velké olomoucké koalice – jaký byl?

Olomouc potřebuje restart. Po 20 letech ne-politiky máme dluh větší než roční rozpočet, skříně plné divných smluv a zanedbané město. Potřebujeme politiku, která nám nabídne lepší budoucnost, lepší perspektivu. Potřebujeme chytrou politiku tím víc, v jak těžkém postavení město je. Potřebujeme odvahu říznout do starých průšvihů a pokusit se napravit co napravit jde, i když to bude bolet.
Současná radnice je rozkročená mezi minulostí a budoucností – v osobách i rozhodováním. Má dobré úmysly a některé kroky k transparentnosti a lepší kontrole hospodaření zaslouží ocenit. Ale vcelku vedení města neví, jak na to. Nemáme plán, jak snížit zadlužení. Recepty na lepší hospodaření se teprve hledají. Prorozvojová politika neexistuje – koalice neví co udělat, abychom byli atraktivnější pro byznys, aby tu byly tu lepší pracovní příležitosti. Infrastruktura, vzhled města? Radnice to doopravdy neřídí – věci běží samospádem a politici se teprve jezdí seznamovat s tím, jak to dělají jinde. Mezitím se vynořují průšvihy z minula jako přechody nebo zanedbané tramvajové trati.
Přestože tradiční strany vedou město 20 let, působí, jako by nevěděly, co si se svou rolí počít. Opoziční ProOlomouc se snaží pomoct tím, že v obecné rovině (hospodaření s majetkem, veřejný prostor, sociální bydlení) i v konkrétních případech (rekonstrukce 1. máje, pronájem Tržnice, údržba vodovodů a kanalizací, ITI, Šantovka Tower) popisuje problémy, navrhuje řešení a také kritikou, když veřejný zájem stojí na druhém místě. Po roce od voleb je možná ještě brzy na závěry, jestli Olomouc ztratí další 4 roky, nebo jestli koalice obrátí kurz k lepšímu.

vyjádření pro Olomoucký deník, 22.10.2015

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top