skip to Main Content

Co nás nejvíce štve a chceme to změnit

 

Smělé plány, skutek utek

Radnice má i dobré koncepce a studie, ale praxe silně kulhá. Výsledek? Auta v centru města na úkor lidí. Neohleduplné zájmy developerů, s nimiž radnice nejedná jako rovný s rovným, místo fungujícího příjemného města. Hloupě řešené parkování a jízdenky v MHD místo smart city.

Na kvalitě nezáleží, hlavně že je splněno

Odfláknuté, ale splněné. To je heslo radnice. Špatné trasování cyklostezek, naftové autobusy a tramvaje bez klimatizace, zastaralý projekt rekonstrukce třídy 1. máje, bariérový projekt tramvaje do Slavonína jsou jen nejkřiklavějšími příklady.

Mizivé investice do infrastruktury se vymstí

Ulice, sítě, zeleň. Radnice na infrastrukturu kašle, chybí peníze, dobré projekty i pozemky. Havarijní stav vodovodů a kanalizací je jen vrcholkem ledovce. Tramvaje se nesmí míjet na mostech, chodníky se stávají nebezpečnými.

Dostupné bydlení? Raději rozprodat i zbytek bytů

Proč nabízet občanům dostupné bydlení, když lze prázdnou městskou pokladnu alespoň částečně naplnit prodejem obecních bytů? Město se sice pod cenou zbaví majetku, ale potřební občané nedosáhnou na bydlení a město nemůže ovlivnit vysokou cenu nájmů! Na sociální služby dává Olomouc mnohem méně než jiná města.

Stížnosti, občane? Nezájem

Radnice nekomunikuje s občany a neví si rady s komisemi městských částí. Občan, ale ani předseda komise nic nevyřídí, pokud neví, za kterou kliku na radnici vzít. Informace z radnice i reakce na podněty jsou v lepším případě nahodilé. Občan si nemůže udělat představu o tom, co se na radnici děje a co plánuje.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top