skip to Main Content

ProOlomouc po primárkách: Lídrem Pejpek, třetina žen. Hnutí chce stavět na odbornosti

Staronový lídr a experti úspěšní v oborech, klíčových pro rozvoj zanedbaného města. Ale třeba také výraznější zastoupení žen na předních místech. I to je výsledek primárek hnutí ProOlomouc, které má po minulém druhém místě ambici v podzimních komunálkách zvítězit. 

„Už před čtyřmi lety si voliči řekli drtivou většinou o hlubokou změnu olomoucké politiky, avšak tehdejší vítěz jejich jasný vzkaz nevyslyšel. Nyní je po více než čtvrt století neuspokojivé správy radnice nejvyšší čas na opravdovou změnu. Olomouc nesmí být nejzadluženějším městem s korodující a opotřebovanou infrastrukturou, ale fungující, příjemná a bezpečná metropole Moravy,“ uvedl kandidát na primátora Tomáš Pejpek.

„Rodiče s dětmi či senioři narážejí v Olomouci na četná omezení a nedostatky. Jako matka tří dětí vidím bariéry, které limitují rodiče. Omezené počty míst ve školkách komplikují spojení rodinného a pracovního života. Málo hřišť a rekreačních ploch, pítek, sociálních zázemí a přebalovacích míst limituje děti s rodiči při trávení volného času. Na seniory číhají zbytečné pasti, jako jsou krátké intervaly na přechodech či úplně zrušené přechody,“ vysvětluje dvojka kandidátky Kateřina Dobrozemská.

Do čela kandidátky byli dále zvoleni Jan Žůrek, Pavel Grasse, Aleš Prstek, Martin Lubič, Eva Lebedová, Roman Šimek, Lenka Introvič, Martin Šmoldas, Kateřina Mutinová a Oldřich Nič.

23. 3. 2022 Olomouc

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top