skip to Main Content

8 % řeklo hazardu ne. Stačí to?

Olomoučané včera nedali radnici do ruky silný argument pro razantní omezení heren. K referendu o hazardu jich přišlo přibližně tolik, kolik jich o jeho pořádání v létě požádalo. Názor těch, kteří přišli, je jednoznačný – 95% podpořilo zákaz hazardu. Sedumdesát tisíc se k otázce nevyjádřilo.
Můžeme za tak slabou účastí hledat nezájem obyvatel o klima ve městě? Je za tím nešťastně položená otázka, která považovala jen úplný zákaz hazardu, a řadu pragmaticky uvažujících lidí mohla odradit? Je hlavním důvodem odsunutí referenda na jiný termín než komunální volby, opřené o nekorektní zdůvodnění?
Primátor Staněk interpretuje výsledek jako podporu aktuálním krokům vedení města. „Spatřujeme je v pokračování nastoupené redukce hazardu ve městě.“ Je otázka jak tomu rozumět. Loňská vyhláška o hazardu herny jen přeskupila a vymístila je z historického centra. Počet hracích automatů a z nich plynoucí příjmy hazardnímu průmyslu i městu zachovala beze změny. Olomouc stále patří k městům s nejvyššími počty automatů na obyvatele v ČR.
Včerejší referendum tedy nechalo otázku otevřenou – přistoupí Olomouc ke skutečné redukci hazardu, či ne?

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top