skip to Main Content

5 věcí, na které jsme nejvíce hrdí

 

Vytvořili jsme první skutečnou opozici po 20 letech

I v počtu pouhých dvou zastupitelů jsme z opozice bedlivě hlídali hospodaření, připomínkovali, odhalovali a zveřejňovali. Dívali jsme se koalici pod prsty a otevřeně informovali veřejnost o dění na radnici. Hlasovali jsme vždy podle našeho programu. Poprvé po 20 letech tak vznikla silná a konstruktivní opozice.

Nastartovali jsme obrat ve vodárenství

Odhalili jsme odtékání peněz do Veolie i projídání zisků z vodného a stočného ze strany radnice. Požadovali jsme investice do obnovy vodovodů a kanalizací. Díky nám politické strany veřejně deklarovaly, že se vrátí vodárenství z rukou Veolie městu.

Město je díky nám krásnější a příjemnější

Připomínkujeme a přeme se s koalicí o řadu projektů, u nichž se výsledky naší práce projeví později. Usilujeme o lepší údržbu. Podařilo se nám debatu o kvalitním veřejném prostoru přenést do médií, díky čemuž se lidé začali o podobu svého města více zajímat a snaží se ji ovlivnit. Koalice i díky tomu začala projekty konečně projednávat veřejně.

Lepší život v Olomouci

Prosadili jsme širší chodníky při rekonstrukci třídy 1. máje. Pereme se za klidné bydlení ve Chválkovicích místo výstavby kovošrotu. Pomáháme obyvatelům Letné zachránit parčík s krásnými stromy. Na křižovatce Schweitzerovy a Jižní ve Slavoníně vznikne konečně nový přechod. Noční tramvaj navazuje na rychlík od Prahy. A řada dalších věcí pro lepší život ve městě.

Hlídáme hodnoty a krásu Olomouce

Největší bohatství Olomouce patří občanům, ne developerům. Boj o krásné historické jádro nekončí. Stáli jsme v jeho čele proti neuváženým projektům jako Šantovka Tower. Východní tangentu lze řešit i tak, aby pomohla, ale přitom nepřerušila tradiční poutní alej na Svatý Kopeček. Vrátit reputaci výstavám Flóra neznamená stavět v parku megalomanskou multifunkční halu, ale zlepšit úroveň výstav, a hlavně starat se lépe o zeleň.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top