Hnutí ProOlomouc jde do voleb.
Chce z města „moravský Oxford“

 

Politické hnutí ProOlomouc se bude v říjnu 2018 opět ucházet o přízeň voličů. Nabízí ambiciózní vizi Olomouce jako „moravského Oxfordu“: prestižního univerzitního města, spojujícího historii s moderními technologiemi a fungujícími službami. Jako jediný politický subjekt nabízí strategický přístup, výrazně přesahující volební období, a hodlá jej naplnit dříve než za jednu generaci.

 

Hnutí ProOlomouc chce opět stavět na erudici a zkušenostech svého týmu, v němž jsou výrazně zastoupeni experti z oblasti architektury, urbanismu a fungování moderních měst. „Chceme krásné a fungující město, ve kterém se bude lidem příjemně žít. Když využijeme obrovského potenciálu Olomouce, jejích obyvatel i zdejší univerzity, můžeme být moravským Oxfordem dříve než za jedinou generaci,“ vysvětluje lídr kandidátky Tomáš Pejpek. „Klíčem je usilovat o kvalitu a poměřovat se těmi nejlepšími ve zdánlivých drobnostech i ve velkých plánech.“ Kandidáti do olomouckého obecního zastupitelstva zformulovali základní teze:

Olomouc fungující a krásná

Olomouc jako příjemné a prestižní místo k žití i nádherný zážitek pro návštěvníky. Historický klenot s budoucností. Vynikající doprava, skvělé služby, moderní školy, komunikující a naslouchající vedení. Příliš ambiciózní a vzdálené? Pusťme se do toho hned a dosáhneme výsledku dříve než za jednu generaci.

Olomouc jedinečná: Historie, univerzita, parky a příroda

Jsme jednou ze dvou největších památkových rezervací v zemi. Máme prestižní univerzitu, nádherné parky a čistou přírodu v okolí. Talentované studenty, vědce, podnikatele, řemeslníky. Potenciál Olomouce je obrovský – využijme jej naplno.

Slušnost a odbornost proti klientelismu a aroganci. I lampy na náměstí budou svítit…

Které jiné město je tak proslulé korupčními kauzami a střety zájmů? Kde jinde se může mluvčí developera, který žaluje město, stát šéfredaktorem radničních novin? Kde jinde svítí lampy na hlavním náměstí tak slabě? Kromě transparentnosti nabízíme odbornost, slušnost a pracovitost – vždyť pro to všechno jsme před čtyřmi lety do politiky šli.

Spravedlivá sociální politika. Místo rušení laviček důstojné bydlení

Město musí být garantem dostupného bydlení pro potřebné občany. Také musí nastavit „záchrannou síť“ a podporu lidem, kteří se ocitli na ulici. Je zapotřebí důsledné dodržování pravidel a v případě jejich porušení uplatnit spravedlivé sankce. Tvrdá fakta ovšem ukazují, že pouze represe zdaleka nestačí. Odstraňování laviček z parků a sídlišť není trvalé řešení. Zapojme experty, inspirujme se ve vyspělém zahraničí. Půjde to i v Olomouci.

 

Za politické hnutí ProOlomouc
Tomáš Pejpek, předseda a volební lídr

 

 

tisková zpráva