skip to Main Content

Neúnavný mnohaletý bojovník za férové chování zaměstnavatele k olomouckým filharmonikům. V čele odborů Moravské filharmonie odhalil mnoho případů nehospodárnosti a klientelismu na půdě příspěvkové organizace i vedení magistrátu.

34 let, ženatý, otec ročního syna, hudebník

Absolvent prostějovského Reálného gymnázia (1999–2003), Pražské konzervatoře (2003–2009), JAMU v Brně (2009–2012) a Fakulty umění Ostravské univerzity (2013–2016), kde od roku 2016 dále působí jako doktorand.

V letech 2009–2014 klarinetista orchestru Moravského divadla Olomouc (MDO), poté až do současnosti člen Moravské filharmonie Olomouc (MFO).

Zakládající člen a klarinetista klezmerového ansámblu LÉTAJÍCÍ RABÍN (www.letajicirabin.cz), příležitostný ochotnický herec i režisér a hráč raného amerického jazzu 20. let v Originálním pražském synkopickém orchestru kapelníka Pavla Klikara.

Od října 2015 do března 2018 předseda odborové organizace olomouckých filharmoniků, která rozkryla řadu případů nehospodárnosti, nekompetentnosti a klientelismu na půdě městské příspěvkové organizace a podstoupila složitý boj s dlouholetým ředitelem filharmonie (za hospodárné nakládání s veřejnými prostředky a rovný přístup k zaměstnancům) i s vládnoucími politiky olomouckého magistrátu.

„Trpká zkušenost s realitou olomoucké komunální politiky mě přivedla ke spolupráci s hnutím ProOlomouc, jehož jediní dva zastupitelé, pánové Pejpek a Grasse, si v těžkých podmínkách uplynulého volebního období dokázali udržet zdravý rozum a osvědčovali v opozičních lavicích nebývalou míru pracovitosti, houževnatosti i nadhledu. Je důležité umět obětovat čas a energii pro zlepšování veřejných záležitostí a upevňování občanské společnosti.“

Back To Top