skip to Main Content

Víte, proč se všichni olomoučtí primátoři i hejtmani bojí ráno otevřít Facebook? Protože tam číhá Šinkovský. Jeho hashtag #happyolomouc, pod nímž neúnavně identifikuje nešvary radnice i kraje, straší všechny místní politiky s máslem na hlavě. Bojovník za maximálně transparentní správu věcí veřejných to na magistrátu pohlídá i za vás.

Šumperák, který před šestnácti lety zakotvil na studiích v Olomouci, už tu zůstal a založil rodinu. Je spoluautorem loutkového večerníčku Krysáci, byl redaktorem v Olomouckém deníku a jako scenárista pracoval na společném projektu Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR s názvem Československo 38-89. Scénáře vytvořil také pro komiksovou část učebnice dějepisu Kde domov můj….

V současnosti působí jako šéfredaktor, editor a redaktor několika specializovaných internetových magazínů. Stále také píše scénáře pro komiksy (například Aktaión podle Ovidia, Hlavní cena na olomouckém festivalu VZÁŘÍ; Muzeum tvarůžků v Lošticích; pořad Jídlo s.r.o. na internetové televizi Stream).

V Olomouci žije a nemá v plánu odsud odjíždět. Rád by pro toto město něco udělal a ví, že se založenýma rukama to nepůjde. Už ho přestala bavit arogance místních politických elit a chtěl by lidem nabídnout přístup, který se bude řídit především selským rozumem a bude upřednostňovat zájmy Olomoučanů.

Back To Top